اقدامات لازم جهت تاسیس یک سوپرمارکت مدرن(دلفینی)(قسمت دوم)

پس از تحقیقات بازار در چند حوزه مختلف در شهر از دیدگاه تعداد رقبا، حجم ساکنین منطقه، حدود فاصله از سوپرمارکت های همسایه و فاصله از فروشگاه های زنجیره ای محلی، مقایسه بین حوزه ها انجام شود و سرانجام بهترین موقعیت مکانی جهت تاسیس سوپرمارکت انتخاب شود. موقعیت یابی منطقه تاسیس می بایست منجر به انتخاب بزرگترین حجم بازار و مرغوب ترین آن باشد.

  • شرکت در کلاس های آموزشی جهت تکمیل دانش علمی مدیریت سوپرمارکت در سرفصل های آموزشی زیر:

تکمیل دوره های حسابداری بعنوان تخصص مورد نیاز تمامی مشاغل خصوصا با تمرکز دولت روی مالیات بر مشاغل، دانستن فن حسابداری، دیگر یک ضرورت است.

دوره های آشنایی به علوم اکتسابی مدیریت و تحلیل رفتار و مطالعه کتب مدیریتی

تکمیل دوره های آموزشی کار با نرم افزارهای صندوق فروشگاهی، باشگاه مشتریان و نرم افزارهای مربوطه، راه اندازی و نگهداری فروشگاه های آنلاین و هر آنچه مربوط به ورود به دنیای مجازی نیاز است.

  • اجاره مکان و راه اندازی سوپرمارکت مدرن و همزمان انجام اقدامات لازم برای اخذ پروانه فعالیت از اتحادیه شهرستان محل استقرار و کسب مجوزات لازم از اماکن که در جریان صدور مجوز اتحادیه انجام خواهد شد.
  • تعیین حوزه عملکرد، تعیین حجم بازار، تعیین سهم بازار، طراحی تراکت و بروشورهای تبلیغاتی و برنامه ریزی جهت شروع دستور العمل های کتاب جلد اول که به برنامه ریزی عملیاتی مدیریت سوپرمارکت می پردازد.
  • بررسی و مطالعه مستمر آمار و داده های استخراج شده از سامانه های تحلیل مشتریان و ارتباط دائمی با مشاوران متخصص جهت هدایت کسب و کار در مسیر صحیح.
  • حضور مستمر در دوره های آموزشی، مطالعه و عضویت در کانال های آموزشی جهت کسب آخرین اخبار و اطلاعات روز.
  • خلق فرصت های جدید برای فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ورود به کسب و کاری که نیاز به تخصص دانشگاهی و دانش آموختگی یکی از اهداف اصلی آن است، یکی از اهداف سوپرمارکتهای دلفینی است. بدنه ی سوپرمارکت های محلی و سنتی احتیاج به ترمیم و به روز شدن دارد. در این باره، در کنار آموزش علاقه مندان و فعالین حال حاضر سوپرمارکت های کشور، جذب جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی جویای کار، یکی دیگر از راهکارهای سرعت بخشیدن به اهداف تجهیز سوپرمارکت ها به زیرساخت فنی است. اکثر فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی نیازمند آموزش های تکمیلی هستند تا بتوانند شغل سوپرمارکت داری را به عنوان یک کسب و کار خوب، به عنوان شغل خود برگزینند.
  • این مقاله در ادامه مقاله آیا روش راه اندازی کسب و کار سوپرمارکتداری به شکل کنونی صحیح است؟ می باشد.

نظر شما!!