بیست و پنج سال پیش ، را به خاطر آورید ، وضعیت صنعت عکاسی و فیلمبرداری چگونه بود ؟

برای عکس گرفتن ، میبایست ، فیلم های 24 تایی و یا 36 تایی FUJI یا KODAK خریداری می شد و در دوربینهای CANON و  Yashika   به طرز ماهرانه ای جاسازی می گردید  . بعد از هر  عکاسی یک بار نگاتیو  را ، به جلو هدایت کرده  و پس از اتمام عکس گرفتن، فیلم را جمع کرده و به لابراتوار می سپردید . بعد از 3 تا 5 روز ، و پس از طی فرآیند طولانی ظهور فیلم ، عکسها چاپ و تحویل می شد و این یک روال بسیار عادی در نظر مردم بود .

بیست و پنج سال پیش ، وضعیت تلفن و ارتباطات چگونه بود ؟

اگر در خیابان نیاز به ارتباط تلفنی با کسی پیدا می کردید ، باید در جیبتان بدنبال دو ریالی یا پنج ریالی گشته  و چنانچه  سکه نداشتید ، باید از سوپرمارکت نزدیک به دکه تلفن ، سکه را خریداری می نمودید ،البته گاهی ، بعضی از سوپرمارکتها با نصب یک  مقوای بزرگ و درج عبارت  ” سکه دو ریالی موجود نیست ” از شما استقبال میکردند. نهایتا اگر خوش شانس بودید و سکه را تهیه می کردید ، می بایست در صف انتظار ، پشت دکه تلفن ، معطل می شدید .  پس از رسیدن نوبت ، تلفن تماس ، را با شماره گیر مدور و با چرخاندن اعداد می گرفتید  تا نهایتا بتوانید ارتباط تلفنی خود را برقرار کنید .

وضعیت بیست و پنج سال پیش بازیهای رایانه ای ، چگونه بود ؟

سگا و آتاری ، با دستگیره های خاص ، و قیمتهای بالا ، یک اسباب بازی گرانقیمت بود که امکان خرید آن برای همه مقدور نبود ، علاوه بر آن گرافیک بسیار ضعیف و بازیهای محدودی وجود داشت که البته در آن زمان جذاب بود .

اما در  حال حاضر ، وضعیت چگونه است؟

صرف نظر از صدها امکانات دیگر در موبایلهای هوشمند ، اگر فقط همین سه آیتم ذکر شده را با تکنولوژی روز گوشی های فعلی ، مقایسه کنیم ، متوجه تغییرات اعجاب انگیز آن میشویم .

اگر در بیست و پنج سال پیش به شما گفته می شد  ، در آینده ی نزدیک ، دستگاهی در جیب خود حمل می کنید ، که با قطر کم و ظرافت بالا ، بهترین عکسها را در یک لحظه برای شما می گیرد ، در هر نقطه از شهر ، به سهولت ، می توانید با هر نقطه از کره زمین ارتباط برقرار کنید و حتی فیلم و عکس بفرستید و یا مکامله ای تصویری داشته باشید و بهترین و حرفه ای ترین بازیهای کامپیوتری را با گرافیک بالا ، بصورت رایگان بازی کنید ، آیا باور می کردید ؟

یا  این گفته را وهم و خیال می پنداشتید ؟

قطعا بله .

هیچ کس نمی توانست در مخیله ی خود ، چنین امکاناتی را در یک دستگاه کوچک که داخل جیب

قرار گیرد ، متصور شود ، اما الان آن موضوعاتی که در بالا مطرح شد ، برای نسل جدید ، یک داستان شنیدنی است و برای نسل قدیمی یک خاطره .

پس چرا ما در برابر این همه تغییرات محیرالعقول ، متعجب نشدیم ؟!

زیرا حرکت آهسته و اندک اندک رشد تکنولوژی ، در طول 25 سال گذشته ، باعث شد ، هر روز به یک تغییر کوچک خود را وفق بدهیم و از این همه پیشرفت متعجب نشویم و در واقع ، آنرا نبینیم . اگر همه ی این پیشرفتها ، دفعتا انجام می شد ، واکنش های ما متفاوت بود  .

سونامی تکنولوژی به پیش می تازد .

و  در حال حاضر خطر این سونامی ، بسیار بیشتر شده است .

چرا می گویم خطر ؟

چون خطر از غفلت می آید . اگر غفلت کنیم ، رشد تکنولوژی چون یک سونامی، خانه ی کسب و کار ما را در هم خواهد کوبید و آنرا از بین خواهد برد . و اگر برنامه ریزی کنیم ، این خطر ، تبدیل به فرصت می شود و برای ما درآمدهای مطلوب را به ارمغان خواهد آورد .

سوال اینجاست که چگونه باید در مقابل خطر تکنولوژی خود را بیمه کرد ؟!

چگونه می توان از امواج سهمگین تهدیدات رشد تکنولوژی ، در امان بود و حتی آنرا به خدمت گرفت ؟

تکنولوژی ، چه مخاطراتی برای سوپرمارکتهای سنتی و محلی به همراه دارد ؟

بگذارید با ذکر یک مثال واقعی ، از خطر رشد تکنولوژی ، که در حال حاضر به وقوع پیوسته ، موضوع را بهتر به نقد شما ، بگذاریم .

فروشگاه Amazango  ، اپلیکیشنی به همین نام ، تولید کرده است.  یک سوپرمارکت مدرن ، که به آخرین فناوری اطلاعات و تکنولوژی روز مجهز است ، در این فروشگاه هیچ کارمند یا صندوق داری وجود ندارد ، هیچ کس برای چک کردن اجناس در پایان لاین خرید حاضر نیست ، مشتری به راحتی و سهولت با نصب اپلیکیشن Amazango   و اتصال به حساب بانکی اش ، وارد فروشگاه می شود ، اجناس را از قفسه ها انتخاب می کند ، درون سبد قرار می دهد و بدون نیاز به ایستادن پشت صندوق ،

از فروشگاه خارج میشود !

با برداشتن هر کالا از قفسه های فروشگاه ،  صندوق فروشگاهی متصل به سبد خرید الکترونیکی مشتری ، فاکتور فروش صادر می کند ، و مجموع فاکتورها ، با شناسایی حساب کاربری مشتری ، و تنظیم رمزهای الکترونیکی حساب وی روی سامانه های Amazango  مبلغ خرید را از حساب مشتری کسر و به حساب فروشگاه واریز می نماید و نهایتا صورتحساب برای مشتری ارسال می شود .

فاصله ما با افتتاح اولین سوپرمارکت Amazango  در ایران چند سال است ؟

این سوال را با توجه به رشد سریع تکنولوژی پاسخ دهید!.

دو سال   ؟

سه سال  ؟

پنج سال ؟

قطعا زمان افتتاح اولین فروشگاه شبیه به Amazaongo  در ایران ، بیشتر از چند سال آینده نخواهد بود .

شاید یک سال پیش تاکسی تلفنی های تهران ، خطر نرم افزارهای کرایه خودرو ، را زیاد جدی نمی گرفتند !  اما اکنون تحت فشار شدید رقابت با Snapp ، در معرض خطر جدی قرار دارند و قاعدتا اگر سریعا نسبت به تغییرات و هماهنگ کردن خود با تکنولوژی ، اقدام جدی نکنند ، و تمهیداتی برای این موضوع نیاندیشند ، با خطر ورشکستگی و از دست دادن خودروهای آژانس و مشتریان مواجه می شوند. آژانس تاکسی تلفنی بدون راننده و خودرو ، هم که نمی تواند وجود خارجی داشته باشد .بعدها باید بعنوان شغلی که دوران ظهور و افول آن کوتاه بود ، در دفتر خاطرات بدنبالش گشت ، چراکه از آغاز پیدایش این شغل چند دهه بیشتر نمی گذرد و اکنون به پایان عمر سنتی خود نزدیک است .

حال سوپرمارکتها چه باید انجام دهند ؟

آیا باید تراژدی غم انگیز آژانس های تاکسی تلفنی را تجربه کنند ؟

و  یا اینکه ،  برای سوپرمارکتها،  امکانات و ابزاری برای جلوگیری از حذف شدن در بازار وجود دارد ؟

جواب این سوالات را در کتاب حاضر ، که به همین منظور به رشته ی تحریر درآمده است ، خواهید یافت .در این کتاب سعی شده که راهکارهای تزریق تکنولوژی به سوپرمارکتها برای  بروز رسانی و

Up To Date  شدن معرفی گردد و توصیه های لازم را ارائه شود .

برچسب ها:

نظر شما!!