دستاورد های سوپرمارکت های دلفینی

  • ایجاد اشتغال برای صدها نفر فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته IT یا همان فناوری اطلاعات و رشته های مرتبط با آن نظیر مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مدیریت در گرایش های مختلف در مقاطع تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، و بالاتر، اشتغال چندین هزار نفر با واسطه و غیرمستقیم که با این کار ارتباط پیدا میکنند. رفع معظل بیکاری برای جوانان از دغدغه های اصلی دولت است و با افزودن هر یک شغل، چند آسیب اجتماعی از بین خواهد رفت و معضل بیکاری مسبب تمام ناهنجاری های اجتماعی است و خصوصا قشر تحصیلکرده که خواهان شغل در رابطه و درخور هستند، نیازمند کارآفرینی مدرن می باشند.
  • ایجاد ارتباط دانشگاه با بازار کار و از بین بردن این فاصله که همیشه معضل بوده است. عدم مرتبط بودن رشته های تحصیلی با مشاغل موجود در جامعه و مهیا نبودن بسترهای اشتغال متناسب با سرفصل دروس آموزشی در دانشگاه ها، دو سر بی انتهای یک مشکل قدیمی در بازار کار ایران است که اخیرا با رشد بی سابقه فارغ التحصیلان دانشگاهی، این معضل در حال تبدیل شدن به یک بحران است. تغییر نگاه سنتی به شغل سوپرمارکت داری و اضافه کردن فناوری اطلاعات به آن، می تواند به صورت مستقیم باعث افزایش اشتغال در نسلی نو و به صورت غیر مستقیم باعث فرهنگ سازی در متن جامعه شود. فرهنگ سازی ایجاد تحول در همه مشاغل با استفاده از علم و تکنولوژی نوین
  • تمرین کارگروهی به عنوان یک نیاز فرهنگی در کشور که به آن کمتر پرداخته شده است. ترویج کار گروهی فرایند پیچیده ای است که نیاز مبرم به آموزش و فرهنگ سازی دارد و این همکاری در عین حفظ استقلال فردی باعث می شود که روحیه تعاون و همدلی در صنوف رایج شود.
  • آماده سازی و تقویت زیر ساخت های اقتصادی بنگاه های اقتصادی خرده فروش، برای کمتر آسیب دیدن از حضور فروشگاه های زنجیره ای بزرگ خارجی و داخلی در ایران و افزایش توان رقابت آن ها با برندهای بزرگ. در واقع همچنان که جامعه آماده تحویل می شود و به عنوان یک واقعیت غیرقابل انکار، خود را آماده حضور در سازمان تجارت جهانی WTO میکند، از طرف دیگر با تقویت بخش فعالین صنعت خرده فروشی، توان و امکان رقابت و حیات آن ها را هم جهت حضور در بازاری رقابتی و بدون نیاز به حمایت دولتی فراهم می سازد.
  • افزایش رفاه برای جامعه و کمک به بهبود معیشت مردم به عنوان حلقه نهایی مصرف کننده، با ارائه خدمات تخفیف و اعتبار از طریق اجرای برنامه های سیستماتیک به اعضای باشگاه مشتریان و خریداران اقلام فروشگاه ها، سطح رضایتمندی و رفاه در جامعه افزایش یافته و مردم زندگی بهتری را تجربه خواهند کرد.

نظر شما!!